Založ si blog

Pelosi už pochopila, pochopí aj Čaputová?

V posledných dňoch plní titulky amerických medii súboj Nancy Patricie Pelosi, ktorá vedie demokratov v Snemovni Reprezentantov (speaker of the US House of Representatives) a tzv „squadu“, čiže skupiny novozvolených reprezentantov demokrat. strany tvorenej
Alexandriou Ocasio-Cortez, ženou z bohatej rodiny, ktorá sa hrá na salónnu komunistku z chudobných pomerov a dvoch muslimiek v kongrese Ilhan Omar a Rashidy Tlaib.
Nancy Pelosi, ktorá doteraz prezentovala tieto ženy ako budúcnosť dem. strany a USA a bránila ich hlava nehlava, (naposledy keď sa Ilhan Omar dostala pod kritiku za antisemitské vyjadrenia), ukázala, že na rozdiel od noviciek v politike chápe realitu a nový trend, ktorý cez rozhovor pre Financial Times ohlásil Putin.
„Liberalizmus požiera sám seba,.. liberalizmus skončil“

Ostrá výmena názorov cez médiá a twitter začala, pretože časť demokratov umožnila prejsť cez kongres návrh rozpočtu pre financovanie opatrení proti migrantom. Na výpady nových členiek snemovne v štýle, že najväčšou hrozbou pre ľudstvo je zbabelosť demokratickej strany (postaviť sa Trumpovi)
N. Pelosi odkázala:
@AOC, @IlhanMN, @AyannaPressley and @RashidaTlaib

“All these people have their public whatever and their Twitter world. But they didn’t have any following. They’re four people and that’s how many votes they got.”

Čiže niečo v zmysle, dievčatá vy si žijete v twiterovej slniečkárskej bubline, ale toto je realita.
Tá istá N. Pelosi, ktorú považujú za súčasť Deep state, tá ktorá vítala Čaputovú v Bielom dome, keď prevzala Goldmanovu „cenu“.
Tá už pochopila, že za Trumpom stojí veľká sila, že je koniec slniečkárskym experimentom, že je koniec s Deep state. Pochopí to aj Čaputová?

PS: Príznačne vyznieva, že v deň keď v USA zatkli Jeffreya Epsteina, miliardára, „filantropa“ a pedofila, ktorý  vraj roky svojim Boeingom 727 prevádzkoval „Lolita express“ a vyšetrovanie zjavne umožnené nástupom Trumpa môže zasiahnuť najvyššie kruhy, v  SR denník spustí kanonádu článkov na podporu tejto deviácie. Asi ešte nedorazili nové manuály.

Čaputová (P)rezident ?

27.06.2019

Vo štvrtok 20. júna sa Čaputová vybrala na prvú zahraničnú cestu, vo svojom sídle na Pražskom hrade ju privítal český prezident Miloš Zeman. Na cestu si pribalila kapelu Živé kvety, Dorotu Nvotovú a dokumentaristku Zuzana Piussi. Za peniaze občanov Slovenskej republiky tak cestovala aj tá Nvotová, ktorá sa na otázky štátnosti vyjadrila : „Som úplný pacifista a človek, [...]

Je Čaputová súčasťou americkej „bažiny“?

24.06.2019

Výraz „bažina“ použival vo volebnej kampani Trum pre označenie toho čomu sa hovorí v USA „Deep State“, teda akýsi štát v štáte predstavovaný US štátnou elitou, súkromnými korporáciami a tajnou službou. Korene tejto organizácie vraj siahajú do 19. storočia, keď sa elita Veľkej Británie rozhodla upevniť postavenie impéria „nad ktorým slnko nezapadá“. [...]

Ako sa dedinka Nemšová stala súčasťou americkej propagandy.

21.06.2019

V rokoch 1950-60 sa milióny Američanov účastnili „Radio Free Europe’s Crusade for Freedom.“ Križiackej výpravy proti komunizmu, podpisovali „Freedom Scrolls“ a „Freedom Grams,“ účastnili sa pochodov, a prispievali „Truth Dollars“ na výstavbu vysielačov rádia Slobodná Európa. Pretože vraj „pravda je najväčší nepriateľ [...]

Pápež František

Pápež František prvýkrát verejne podporil registrované partnerstvá homosexuálov

21.10.2020 20:20

V prospech registrovaných partnerstiev sa pritom vyslovil ako vôbec prvý pápež.

Juraj Blanár

Poslanci zvolili Blanára za podpredsedu parlamentu

21.10.2020 19:53

Blanára na tento post navrhol Smer, pozíciu si nárokoval na základe výsledkov parlamentných volieb po Pellegriniho odchode zo strany.

Jaroslav Naď

NATO zverejnilo výdavky spojencov na obranu v roku 2020, Slovensko minie 1,753 mld. dolárov

21.10.2020 18:44

Z pohľadu vojenských výdavkov na obyvateľa zaplatí každý občan Slovenska v roku 2020 na obranu 16 500 dolárov.

Hatice Cengizová

Snúbenica zavraždeného novinára Chášukdžího zažalovala korunného princa Saudskej Arábie

21.10.2020 18:13

Okrem korunného princa Muhammada bin Salmána sa trestné oznámenie vzťahuje aj na ďalších viac ako 20 osôb.