Založ si blog

Premiér Fico stojí pred zásadnou voľbou.

Premiér Fico stojí pred zásadnou voľbou, buď sa zachová ako štátnik a uzná, že na tak zásadné zmeny v politickom a právnom systéme, ktoré zo sebou prináša prehĺbenie zjednotenia eurozóny

nemá mandát alebo bude konať ako diktátor, svojvoľne.

Zmeny, ktoré prináša proces včleňovania sa do tzv. jadra asi najlepšie definuje prvá veta z úryvku prejavu ministra zahraničných vecí Gabriela predneseného pri podpise memoranda 4.8.:

 

Nemecko a Slovensko sa už naozaj spájajú, zdôraznil na stretnutí s kolegom Miroslavom Lajčákom minister zahraničných vecí Gabriel. V budúcnosti sa má toto prepojenie rozšíriť: medzi oboma krajinami sa musí vytvoriť komplexný dialóg, ktorý bude pokrývať celú oblasť politiky domácej a zahraničnej politiky, hospodárstva a vzdelávania. Spoločný plán tohto dialógu sa má vypracovať na jar.“

https://www.auswaertigesamt.de/DE/Aussenpolitik/Laender/Aktuelle_Artikel/Slowakei/170804_Lajcak.html

 

Ako by teda mal konať?

Príklad mu dáva grécky premiér Alexis Tsipras. Keď v roku 2015 dojednal drastické reformy, vypýtal si mandát na ich realizáciu usporiadaním predčasných volieb 20. septembra 2015.

A potom ako víťaz mohol deklarovať, že má podporu občanov pre svoje rozhodnutia.

US Steel corp. najstarší investor na Slovensku?

01.09.2017

Všetci vieme, že spoločnosť US Steel corp. vstúpila do Košických oceliarní v 1998. A mnohí iste vedia, že počas prvej svetovej vojny Slovenská liga v Amerike medzi Slovákmi v Amerike organizovala viac »

V Poľsku je o migrantoch rozhodnuté.

28.08.2017

Aspoň ja si to myslím po tom, čo momentálne celým Poľskom otriasol prípad, keď v Rimini skupina migrantov zbila, okradla pár z Poľska. Ženu hromadne znásilnili. "Policie incident označila viac »

Premiér Fico prerazil dno.

27.08.2017

Človek sa od politika dočká kadečoho, ale to čo predviedol p. Fico pri príležitosti osláv 73. výročia SNP na Jankovom vŕšku prekonalo aj najabsurdnejšie predstavy. „Musíme hovoriť o tom, viac »

gajdoš, gajdos

Spolupráca medzi SR a Chorvátskom v oblasti obrany je v záujme oboch krajín

20.03.2018 14:31

Minister obrany Peter Gajdoš rokoval s veľvyslancom Chorvátskej republiky Aleksandrom Heinom o spolupráci vzdušných a špeciálnych síl či vojenskej polície.

Peter Bročka

Trnavský primátor Bročka odvolal prednostku, dôvodom je verejné obstarávanie

20.03.2018 14:26

Podľa anonymného podnetu prednostka komunikovala o verejnom obstarávaní s konateľkou spoločnosti, ktorá neskôr zákazku za 15-tisíc eur získala.

Hongkong, Čína, Si Ťin-pching

Čínsky prezident Si prisľúbil chrániť každý centimeter územia krajiny

20.03.2018 14:21

Prejav prezidenta sa považuje za priame varovanie Taiwanu a Hongkongu.

Za slušné Slovensko v Bratislave

Zhromaždenia Za slušné Slovensko budú pokračovať aj tento týždeň

20.03.2018 14:16

Zhromaždenie Za slušné Slovensko bude aj tento piatok na bratislavskom Námestí SNP a v iných mestách Slovenska a vo svete.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 104
Celková čítanosť: 260058x
Priemerná čítanosť článkov: 2501x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy