Založ si blog

Premiér Fico stojí pred zásadnou voľbou.

Premiér Fico stojí pred zásadnou voľbou, buď sa zachová ako štátnik a uzná, že na tak zásadné zmeny v politickom a právnom systéme, ktoré zo sebou prináša prehĺbenie zjednotenia eurozóny

nemá mandát alebo bude konať ako diktátor, svojvoľne.

Zmeny, ktoré prináša proces včleňovania sa do tzv. jadra asi najlepšie definuje prvá veta z úryvku prejavu ministra zahraničných vecí Gabriela predneseného pri podpise memoranda 4.8.:

 

Nemecko a Slovensko sa už naozaj spájajú, zdôraznil na stretnutí s kolegom Miroslavom Lajčákom minister zahraničných vecí Gabriel. V budúcnosti sa má toto prepojenie rozšíriť: medzi oboma krajinami sa musí vytvoriť komplexný dialóg, ktorý bude pokrývať celú oblasť politiky domácej a zahraničnej politiky, hospodárstva a vzdelávania. Spoločný plán tohto dialógu sa má vypracovať na jar.“

https://www.auswaertigesamt.de/DE/Aussenpolitik/Laender/Aktuelle_Artikel/Slowakei/170804_Lajcak.html

 

Ako by teda mal konať?

Príklad mu dáva grécky premiér Alexis Tsipras. Keď v roku 2015 dojednal drastické reformy, vypýtal si mandát na ich realizáciu usporiadaním predčasných volieb 20. septembra 2015.

A potom ako víťaz mohol deklarovať, že má podporu občanov pre svoje rozhodnutia.

US Steel corp. najstarší investor na Slovensku?

01.09.2017

Všetci vieme, že spoločnosť US Steel corp. vstúpila do Košických oceliarní v 1998. A mnohí iste vedia, že počas prvej svetovej vojny Slovenská liga v Amerike medzi Slovákmi v Amerike organizovala viac »

V Poľsku je o migrantoch rozhodnuté.

28.08.2017

Aspoň ja si to myslím po tom, čo momentálne celým Poľskom otriasol prípad, keď v Rimini skupina migrantov zbila, okradla pár z Poľska. Ženu hromadne znásilnili. "Policie incident označila viac »

Premiér Fico prerazil dno.

27.08.2017

Človek sa od politika dočká kadečoho, ale to čo predviedol p. Fico pri príležitosti osláv 73. výročia SNP na Jankovom vŕšku prekonalo aj najabsurdnejšie predstavy. „Musíme hovoriť o tom, viac »

jaslovske bohunice, jadrova elektraren, atomova elektraren

Bohunice zachránil razantný nárast platov

15.12.2017 13:00

Kríza v bohunickej jadrovej elektrárni V2 je nateraz zažehnaná. Operátori, ktorí dali koncom októbra výpovede pre primalé mzdy, dostanú od nového roka pridané.

Nemocnica, Bojnice

Pacient napadol v bojnickej nemocnici piatich ľudí, polícia ho zadržala

15.12.2017 12:49

Muž z psychiatrického oddelenia napadol vo štvrtok piatich ľudí a následne ušiel. Polícia ho chytila asi kilometer od nemocnice.

Russia Minister Detained

Súd uznal ruského exministra Uljukajeva vinným z korupcie

15.12.2017 12:41, aktualizované: 12:58

Zároveň ho odsúdil na osem rokov väzenia.

Porsche Cayenne Turbo - 2017

V Bratislave vyrábajú kompletne Porsche Cayenne, VW investoval 800 miliónov

15.12.2017 12:35

Rozšírenie výroby v bratislavskom závode VW umožňuje produkovať kompletné vozidlá Porsche Cayenne, ktoré schádzajú z výrobnej linky od septembra.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 104
Celková čítanosť: 254009x
Priemerná čítanosť článkov: 2442x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy