Založ si blog

Premiér Fico stojí pred zásadnou voľbou.

Premiér Fico stojí pred zásadnou voľbou, buď sa zachová ako štátnik a uzná, že na tak zásadné zmeny v politickom a právnom systéme, ktoré zo sebou prináša prehĺbenie zjednotenia eurozóny

nemá mandát alebo bude konať ako diktátor, svojvoľne.

Zmeny, ktoré prináša proces včleňovania sa do tzv. jadra asi najlepšie definuje prvá veta z úryvku prejavu ministra zahraničných vecí Gabriela predneseného pri podpise memoranda 4.8.:

 

Nemecko a Slovensko sa už naozaj spájajú, zdôraznil na stretnutí s kolegom Miroslavom Lajčákom minister zahraničných vecí Gabriel. V budúcnosti sa má toto prepojenie rozšíriť: medzi oboma krajinami sa musí vytvoriť komplexný dialóg, ktorý bude pokrývať celú oblasť politiky domácej a zahraničnej politiky, hospodárstva a vzdelávania. Spoločný plán tohto dialógu sa má vypracovať na jar.“

https://www.auswaertigesamt.de/DE/Aussenpolitik/Laender/Aktuelle_Artikel/Slowakei/170804_Lajcak.html

 

Ako by teda mal konať?

Príklad mu dáva grécky premiér Alexis Tsipras. Keď v roku 2015 dojednal drastické reformy, vypýtal si mandát na ich realizáciu usporiadaním predčasných volieb 20. septembra 2015.

A potom ako víťaz mohol deklarovať, že má podporu občanov pre svoje rozhodnutia.

Čína zaútočila na dolár.

31.08.2018

Žijeme v dobe veľkých zmien, jednou z nich je alebo skôr bude postavenie US$. Roky téma tzv. konšpiračných médií sa stáva realitou. V 70-tých rokoch, keď sa US$ ocitol nad priepasťou a prišiel viac »

Slovensko by si malo 1968 pripomínať v inej súvislosti.

23.08.2018

V 1915 Češi a Slováci podpísali Cleavlendskú dohodu, v nej ako budúci štát Čechov a Slovákov definovali federáciu s autonómiou Slovenska, následne v 1918 podpísali Pittsburskú dohodu s podobným viac »

US Steel corp. najstarší investor na Slovensku?

01.09.2017

Všetci vieme, že spoločnosť US Steel corp. vstúpila do Košických oceliarní v 1998. A mnohí iste vedia, že počas prvej svetovej vojny Slovenská liga v Amerike medzi Slovákmi v Amerike organizovala viac »

lekár, doktor, zdravie

Objednávanie sa k lekárovi za poplatok liberálom neprešlo

20.09.2018 18:11

Liberáli navrhovali, aby poplatok bol najviac desať eur a rozsah takto vyhradených ordinačných hodín by mal byť najviac päť ordinačných hodín týždenne.

lucia zitnanska,

Žitňanská opúšťa Most-Híd, končí aj v poslaneckom klube

20.09.2018 17:46

Potvrdili to viaceré od seba nezávislé zdroje.

Francúzsko, Marine Le Pen

Súd nariadil psychiatrické vyšetrenie Le Penovej, tej sa to nepáči

20.09.2018 17:38

Rozhodnutie súvisí s tým, že politička umiestnila na twitter fotografie zachytávajúce zavraždenie rukojemníkov takzvaného Islamského štátu.

neurochirugia, kramáre, operácie

Prednosta Šteňo neverí komisii úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

20.09.2018 17:23

Dvojaké čakacie listiny na dôležité operácie chrbtice, ktoré sa mali viesť na neurologickej klinike na Kramároch, by mala posúdiť medzinárodná komisia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 273887x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy