Založ si blog

Príhovor Seifu Al Islam, Kaddáfiho syna, národu.

Príhovor odvysielaný 1. septembra, mapujúci situáciu  v Líbyi.

Prihováram sa vám z predmestia Tripolisu. Rád by som vás bratia uistil, teraz keď na poludnie prechádzame Al-Azizya. Stretli sme sa tu s mládežou, tiež sme sa stretli s našimi bratmi z Wershefana, Nawahiy, El Arbaa a navštívili predmestia Tripolisu. Stretli sme ľudí odhodlaných, stretli sme sa aj s mládežou z centrálnych častí Tripolisu ako Abu Sleem a El Hadba. Uistili ma o situácii v Tripolise. Chcem uistiť ľudí, že sme tu a víťazstvo je blízko. Dnes ma moji bratia informovali, že prebehlo stretnutie Werfalla a Bani Walid (Bani Walid je mesto – centrum kmeňa Werfalla – najväčšieho kmeňa v Líbyi – asi 1 200 000 -1 500 000 z celkového počtu cca 6 mil. obyv. Líbye – tento kmeň je od počiatku lojálny ku Kaddafimu – jeho žena je z kmeňa Werfalla).

 Na tomto stretnutí, vodcovia kmeňa rozhodli o odpovedi na vyhrážky NTC, že ak sa nevzdajú, bude Bani Walid čeliť vojenskému útoku. Odpoveď znie: Do pekla s vami, do pekla s NATO – toto je naša krajina a my tu žijeme a my tu aj zomrieme. Werfalla sa vás nebojí, ani NATO. Budeme bojovať až do víťazného konca. Hoci NATO zasiahlo domy v meste – a zabilo rodiny v nich – pochovali sme ich ako mučeníkov a len to upevnilo naše presvedčenie.

Čo sa týka územia Fezzan, všetky jeho kmene sú lojálne vodcovi a na kmeňovom stretnutí prijali podobné vyhlásenie – nikto sa nebojí a nevzdáme sa. Naši otcovia a dedovia bojovali proti talianskym koloniálnym silám hoci boli nahí a bosí. Nie ako my dnes.

 A tu je odpoveď na vyhrážky NTC  Sirte – Len skúste (rebeli) vstúpiť do Sirte, 20 000 mladých je pripravených so zbraňou na obranu. Sirte je obohnané pásmi obrany a oni  (rebeli) hovoria o tom, že získajú Sirte. To je len mediálna kampaň.

Chceme aj ostatným mestám odkázať, že vedenie a vodca sú v poriadku a všetko je OK. A sme tu aby sme bránili našu krajinu.

Chcem odkázať našim bratom v Tobrúku, Al Bayda, Benghazi, El Marj, Zlitan, Tripoli aby boli pripravení teraz. Každé miesto kde sú rebeli musíte napadnúť, kontrolné stanovištia musia byť tiež napádané a ničené, musíte ich nechať krvácať dňom aj nocou, až pokiaľ krajinu nevyčistíte od rebelov. Každý má svoju zodpovednosť. Teraz je každý z vás Kaddafi, každý z vás Seifa Al Islam, každý Khamis Muammar. Všade kde sa objaví nepriateľ, musíte ho napadnúť.

Nepriateľ je slabý, utrpel ťažké straty a teraz si líže rany. Bab Al-Azizya bola vystavená 64 náletom NATO a preto sme odtiaľ museli stiahnuť ozbrojené zložky.

Rebeli sa vás snažia zastrašiť, chcem upokojiť ľudí, že armáda je v poriadku, sklady zbraní sú v poriadku, všetky kmene obdržali hrozby rebelov aby sa vzdali inak ich zabijú. A odpoveď kmeňov je že je to ich krajina a budú bojovať do posledného náboja.

Všetko je v poriadku Alhamdulillah. Víťazstvo je blízko, ak boh dá. To to je naša krajina a mi ju neopustíme. NATO a Fr. si môže zbaliť svoje veci a zmiznúť. Najlepším dôkazom mojich slov je nedávne víťazstvo na ulici Al Shaat v Tripoli, obyvatelia Tripolisu vedia o čom hovorím, keď konvoj v ktorom boli okrem rebelov aj cudzí vojaci bol zničený. Na strane rebelov bojujú vojaci z Británie, Talianska, Francúzska, ktorí bojujú na rozdiel od nás za peniaze. My bojujeme za náš národ a za našu zem.

Čo sa týka našich bratov, ktorí urobili (proti-kadáfiovské) vyhlásenia na nahrávkach, informovali ma, že tak konali  preto lebo na ich dcéry a ženy mierili zbrane. Čo sa týka niektorých podobných prípadov členov vlády – boli unesení zo svojich fariem a bolo im povedané (rebelmi), že – budete robiť to čo chceme inak zabijeme vaše deti.

Odkaz pre NATO  – podporujete Al Kajdu – a to sa obráti proti vám.

Na záver vás občania chcem uistiť, že všade kde sme sa pohybovali neboli žiadni rebeli a kontrolné body boli opustené.

Chcem povedať ľuďom aby sa neschovávali v domoch aby vyšli a bojovali dňom aj nocou. Ľudia z Abu Sleem, El Hadba, mučeníci zo Sidi Abdul Jalil, a okrsku 2.marca (časti Tripoli) a ostatných častí , organizujte sa, vyzbrojujte sa a my prídeme oslobodiť Zelené námestie.

Víťazstvo alebo smrť!

Boh je veľký!

 

 

Tuneluje Soroš cez Lajčaka štátnu kasu?

25.08.2016

Prvý krát sa meno ministra Lajčáka v súvislosti s wikileaks objavilo v 2011, keď wikileaks zverejnilo emaily s diplomatickou poštou US ambasád. V nich sa objavili mená informátorov, ktorí poskytovali viac »

Ozbrojenci podporovaní západom v Syrii zabili novinára.

26.09.2012

Dnes ráno otriasli Damaškom dve mohutné explózie. http://www.youtube.com/watch?v=pXbIOh2M72U cieľom bola budova veliteľstva armády. Na miesto incidentu dorazili aj reportéri pracujúci pre iránsku viac »

Sýria – jedna verzia zostrelenia tureckého lietadla

24.06.2012

Zostrelenie tureckého lietadla pôsobí ako zhoda náhod, či nešťastný incident, pokiaľ si ho človek nedá do súvislostí s ostatnými udalosťami týchto dní. Vo štvrtok 21.6. sýrske ministerstvo viac »

François Hollande

Hollande: S Britmi musíme rokovať najprv o odchode, až potom o budúcnosti

30.03.2017 12:27

Francúzsky prezident François Hollande v telefonáte s britskou premiérkou Theresou Mayovou reagoval na spustenie brexitu.

poistovňa union

Poisťovňa Union zverejnila rebríček najlepších a najhorších nemocníc

30.03.2017 12:19

Union zdravotná poisťovňa zverejnila zoznam najlepších, ako aj najhorších nemocníc na Slovensku. V minulom roku vyzerali výsledky veľmi podobne.

koľajnice, zmena

Z Nitry do Prahy pôjde vlak každý deň

30.03.2017 12:03

Od 1. apríla budú vlaky na trase Nitra - Trenčín - Olomouc - Praha jazdiť každý deň. V piatok, sobotu a v nedeľu to bude až dvakrát denne.

Matovič

Matovič má stiahnuť ospravedlnenku

30.03.2017 12:00

Mandátový a imunitný výbor parlamentu v stredu odporučil poslancovi Igorovi Matovičovi, aby svoju žiadosť o ospravedlnenie neprítomnosti na rokovaní 1. februára stiahol.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 97
Celková čítanosť: 226007x
Priemerná čítanosť článkov: 2330x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy