Založ si blog

Príhovor Seifu Al Islam, Kaddáfiho syna, národu.

Príhovor odvysielaný 1. septembra, mapujúci situáciu  v Líbyi.

Prihováram sa vám z predmestia Tripolisu. Rád by som vás bratia uistil, teraz keď na poludnie prechádzame Al-Azizya. Stretli sme sa tu s mládežou, tiež sme sa stretli s našimi bratmi z Wershefana, Nawahiy, El Arbaa a navštívili predmestia Tripolisu. Stretli sme ľudí odhodlaných, stretli sme sa aj s mládežou z centrálnych častí Tripolisu ako Abu Sleem a El Hadba. Uistili ma o situácii v Tripolise. Chcem uistiť ľudí, že sme tu a víťazstvo je blízko. Dnes ma moji bratia informovali, že prebehlo stretnutie Werfalla a Bani Walid (Bani Walid je mesto – centrum kmeňa Werfalla – najväčšieho kmeňa v Líbyi – asi 1 200 000 -1 500 000 z celkového počtu cca 6 mil. obyv. Líbye – tento kmeň je od počiatku lojálny ku Kaddafimu – jeho žena je z kmeňa Werfalla).

 Na tomto stretnutí, vodcovia kmeňa rozhodli o odpovedi na vyhrážky NTC, že ak sa nevzdajú, bude Bani Walid čeliť vojenskému útoku. Odpoveď znie: Do pekla s vami, do pekla s NATO – toto je naša krajina a my tu žijeme a my tu aj zomrieme. Werfalla sa vás nebojí, ani NATO. Budeme bojovať až do víťazného konca. Hoci NATO zasiahlo domy v meste – a zabilo rodiny v nich – pochovali sme ich ako mučeníkov a len to upevnilo naše presvedčenie.

Čo sa týka územia Fezzan, všetky jeho kmene sú lojálne vodcovi a na kmeňovom stretnutí prijali podobné vyhlásenie – nikto sa nebojí a nevzdáme sa. Naši otcovia a dedovia bojovali proti talianskym koloniálnym silám hoci boli nahí a bosí. Nie ako my dnes.

 A tu je odpoveď na vyhrážky NTC  Sirte – Len skúste (rebeli) vstúpiť do Sirte, 20 000 mladých je pripravených so zbraňou na obranu. Sirte je obohnané pásmi obrany a oni  (rebeli) hovoria o tom, že získajú Sirte. To je len mediálna kampaň.

Chceme aj ostatným mestám odkázať, že vedenie a vodca sú v poriadku a všetko je OK. A sme tu aby sme bránili našu krajinu.

Chcem odkázať našim bratom v Tobrúku, Al Bayda, Benghazi, El Marj, Zlitan, Tripoli aby boli pripravení teraz. Každé miesto kde sú rebeli musíte napadnúť, kontrolné stanovištia musia byť tiež napádané a ničené, musíte ich nechať krvácať dňom aj nocou, až pokiaľ krajinu nevyčistíte od rebelov. Každý má svoju zodpovednosť. Teraz je každý z vás Kaddafi, každý z vás Seifa Al Islam, každý Khamis Muammar. Všade kde sa objaví nepriateľ, musíte ho napadnúť.

Nepriateľ je slabý, utrpel ťažké straty a teraz si líže rany. Bab Al-Azizya bola vystavená 64 náletom NATO a preto sme odtiaľ museli stiahnuť ozbrojené zložky.

Rebeli sa vás snažia zastrašiť, chcem upokojiť ľudí, že armáda je v poriadku, sklady zbraní sú v poriadku, všetky kmene obdržali hrozby rebelov aby sa vzdali inak ich zabijú. A odpoveď kmeňov je že je to ich krajina a budú bojovať do posledného náboja.

Všetko je v poriadku Alhamdulillah. Víťazstvo je blízko, ak boh dá. To to je naša krajina a mi ju neopustíme. NATO a Fr. si môže zbaliť svoje veci a zmiznúť. Najlepším dôkazom mojich slov je nedávne víťazstvo na ulici Al Shaat v Tripoli, obyvatelia Tripolisu vedia o čom hovorím, keď konvoj v ktorom boli okrem rebelov aj cudzí vojaci bol zničený. Na strane rebelov bojujú vojaci z Británie, Talianska, Francúzska, ktorí bojujú na rozdiel od nás za peniaze. My bojujeme za náš národ a za našu zem.

Čo sa týka našich bratov, ktorí urobili (proti-kadáfiovské) vyhlásenia na nahrávkach, informovali ma, že tak konali  preto lebo na ich dcéry a ženy mierili zbrane. Čo sa týka niektorých podobných prípadov členov vlády – boli unesení zo svojich fariem a bolo im povedané (rebelmi), že – budete robiť to čo chceme inak zabijeme vaše deti.

Odkaz pre NATO  – podporujete Al Kajdu – a to sa obráti proti vám.

Na záver vás občania chcem uistiť, že všade kde sme sa pohybovali neboli žiadni rebeli a kontrolné body boli opustené.

Chcem povedať ľuďom aby sa neschovávali v domoch aby vyšli a bojovali dňom aj nocou. Ľudia z Abu Sleem, El Hadba, mučeníci zo Sidi Abdul Jalil, a okrsku 2.marca (časti Tripoli) a ostatných častí , organizujte sa, vyzbrojujte sa a my prídeme oslobodiť Zelené námestie.

Víťazstvo alebo smrť!

Boh je veľký!

 

 

US Steel corp. najstarší investor na Slovensku?

01.09.2017

Všetci vieme, že spoločnosť US Steel corp. vstúpila do Košických oceliarní v 1998. A mnohí iste vedia, že počas prvej svetovej vojny Slovenská liga v Amerike medzi Slovákmi v Amerike organizovala viac »

V Poľsku je o migrantoch rozhodnuté.

28.08.2017

Aspoň ja si to myslím po tom, čo momentálne celým Poľskom otriasol prípad, keď v Rimini skupina migrantov zbila, okradla pár z Poľska. Ženu hromadne znásilnili. "Policie incident označila viac »

Premiér Fico prerazil dno.

27.08.2017

Človek sa od politika dočká kadečoho, ale to čo predviedol p. Fico pri príležitosti osláv 73. výročia SNP na Jankovom vŕšku prekonalo aj najabsurdnejšie predstavy. „Musíme hovoriť o tom, viac »

NORTHKOREA-MISSILES/TRUMP

Donald Trump naznačil odklad summitu s Kim Čong-unom

22.05.2018 19:13

Trump uviedol, že summit "možno nevyjde na 12. júna" a naznačil, že by schôdzka mohla byť odložená. Informovala o tom agentúra AP.

vyšetrenie, lekár, pacient, diagnóza, ultrazvuk

Otázniky nad obstarávaním ultrazvukov v košickej nemocnici

22.05.2018 19:09

Obvinený Paška v nemocnici pôsobí ako radový referent na oddelení verejného obstarávania. Do roka 2016 oddeleniu šéfoval.

Miloš Zeman

Poslanecká snemovňa odmietla riešiť slová prezidenta Zemana o novičku

22.05.2018 18:45

Poslanci odmietli riešiť v pléne výroky prezidenta Miloša Zemana o tom, že sa v ČR novičok vyrábal a skladoval.

lekar

Nemocnica v Komárne začala s výstavbou Komplexného onkologického centra

22.05.2018 18:42

Realizácia je rozdelená na viacero etáp. Rozbehnutá prvá etapa výstavby si vyžiada investície v hodnote štyri milióny eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 104
Celková čítanosť: 263041x
Priemerná čítanosť článkov: 2529x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy